Haber

1969 Bilecik Spor Kulübü’nü kayyuma gitmekten kurtardı

Bilecikli iş adamı ve eski kulüp başkanı İsmail Cinoğlu 1969 Bilecik SporKulübünü kayyuma gitmekten kurtardı.

6 yıl aradan sonra Bayırköyaspor’un tüm haklarını devretmesi üzerine Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden 1969 Bilecik Spor Kulübü Başkanı Ali Muyşin, geçen ay maddi sıkıntılar nedeniyle görevinden istifa etti. Bu gelişmelerin ardından takımın teknik heyeti ve bazı oyuncuları paralarını alamadıkları gerekçesiyle takımdan ayrıldı. U16’dan birkaç oyuncu desteklendi ve kalan oyuncular bu formda 2 hafta boyunca desteklendi. Hatta 2 haftadır kadro başındaki yedek kulüpte teknik direktör yerine yönetimden bir kişi çıktı. Yaşanan bu aksiliklerin ardından kongre kararı alan mevcut yönetim, geçtiğimiz hafta kulüp binasında toplandı. Toplantıya yönetim dışında 3 kişi katılırken, bu sahipsizliğin ne kadar içler acısı olduğu ortaya çıktı. Kongre, çoğunluk sağlanamaması ve aday gösterilmemesi nedeniyle bu Pazartesi gününe ertelendi.

1969 Bilecik Spor Kulübü’nü kayyuma gitmekten kurtardı

Bilecikli iş adamı ve kulübün efsane lideri İsmail Cinoğlu da bu olaylara kayıtsız kalmadı ve Pazartesi günü kulübe kayyum atanmaması için aday olacağını açıkladı. Cinoğlu, takımda yaşanan tüm aksiliklere rağmen önceki yıllarda olduğu gibi bu kez de bu bayrağı düşürmemek ve takımı korumak gerektiğini söyledi.

Öte yandan geçmişte Cinoğlu 4 yıl başkanlık yaparken, takım Bilecik 1. Amatör Lig’de isimsiz şampiyon yaptı ve iki kez BAL play-off’larına kaldı. – BİLECİK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu